Kültéri fém felületek festése
A kültéri fém felületek festésénél nagyon fontos a fém természete. Más és más technológiát használunk alumínium, réz, vas és acél felületeknél.
Alumínium és horganyzott felületeknél speciális bevonó festéket vagy közbenső alapozót használunk.
Vas és acél szerkezeteknél abban az esetben, ha újak, mindenképpen használjunk korróziógátló alapozót. A már festett felületeknél az elhasználódás mértéke határozza meg a technológiát.
A kevésbé tönkrement felületeknél használhatunk multifunkciós kerítésfestékeket.
A közepesen elhasználódott felületek esetében foltokban alapozzuk a sérült részeket és utána hordjuk fel a védőréteget a teljes felületre.
A nagyon rozsdás részeken mechanikai tisztítás - csiszolás, drótkefézés - után rozsdamaró, rozsdaátalakító, alapozó után következhet a fedőréteg vagy az úgynevezett direkt bevonatok, melyek közvetlenül felhordhatóak a korrodált felületre, viszont ezeknél nagyon fontos a megfelelő rétegvastagság.
Kültéri festés okosan, időben
Sokan méregetik a ház külső környezetét, a kerítést, a falfelület: "Már lehet, hogy festeni kéne vagy kibír még egy évet?"
Fontosak tartottam, hogy erről írjak számotokra, mivel nem mindegy, hogy mikor történik a folyamat! Ideális a nagy nyári meleg beállta előtt elvégezni ezeket a festési munkákat.
Hogy miért?
Ha nagy melegben festjük például a kerítést, akkor a vivőanyag (víz vagy oldószer) túl gyorsan kipárolog a festékből és a felületen szinte láthatatlan mikro gyűrődések, ráncosodás alul ki. Ennek következtében a felület egy pár éven belül jelentősen veszít ellenálló képességéből és emiatt elkezd hámlani a felületről a festék. Lehet, hogy már ti is jártatok így és gondolhattátok, hogy rossz minőségű volt a festék, de elképzelhető, hogy a problémát a nem helyesen megválasztott hőmérséklet idézte elő.
Ha már
pénzt adunk a festékért és rászánjuk a munkánkat, akkor érdemes a legjobb módon
elvégezni azt. A festékválasztással és a festéssel kapcsolatos további
tudnivalókért látogass el üzletünkbe!