Beltéri falfelületek festése
A belső falfestés két mozgatórugója a komfortérzet megteremtése és a higiénia és tisztaság iránti igény. Ebből kifolyólag a szín és az anyag kiválasztása szoros párhuzamot von maga után.
A szín választásánál vegyük figyelembe a fényviszonyokat, a felület nagyságát, a divat trendeket, a lakótérba kerülő bútorokat és nem utolsó sorban a megérzéseinket!
Az anyag választásánál vegyük figyelembe az alapfelületet, az elvárásokat (dörzsállóság, moshatóság, kiadósság), és természetesen az árat.
A két halmaz metszetében megtaláljuk az ideális választást.
Kevergetés helyett - Dizájnos falfestékek készre keverve
Bizonyára emlékeztek azokra az időkre, amikor különböző színű festékpasztillákból kevertük a festéket. Próba színek a falon, véget nem érő totózás, melyik lesz a megfelelő árnyalat... Amikor már úgy gondoltuk, hogy sínen van a dolog és körbe mentünk a kiválasztott árnyalattal a helyiségen, akkor szembesültünk vele, hogy túl világos vagy sötét lett.
Az is egy gyakori probléma volt, hogy amikor még egy réteg festésre volt szükség, nem találtuk el az árnyalatot, és nem lett ugyanolyan színű.
Szerintem mindenkinek van legalább egy sztorija erről...
A festékipar sokat fejlődött, megjelentek az úgynevezett készre kevert színek, amelyek több szempontból praktikusak. Követik az aktuális trendeket, hatalmas színpalettát biztosítanak a számunkra, illetve a régmúlthoz képest sokkal élénkebb, mélyebb, tónusosabb színeket találhatunk, mint korábban.
Gyorsabb végeredmény: a gyári keveréses színes falfestékek egy, maximum két rétegben biztosítják a kívánt fedést és színárnyalatot.
A Polifarbe 57 színben kapható egyrétegű beltéri festékek ideális választás a falak színezésére.
Kísérletezés helyett gyári színek az
otthonodban!
Miért fontos a fali mélyalapozás?
A mélyalapozásról mindenki hallott már, de amikor eljön a festés ideje, vannak kérdések, amelyek újból előkerülnek. Szükség van-e rá, mikor kell használni, hányszor kell, és mennyit vigyek fel belőle.
Az én korosztályom még biztosan emlékszik azokra az időkre, amikor a színes falfelületek nem voltak olyan egyöntetűek, mint manapság.
Ennek az az oka, hogy a falfelület nem egyenletesen szívja be magába a festéket, és ez eltérő árnyalatokat vagy fedésbeli különbségeket eredményez.
Miből adódik ez?
A falfelületen különböző szennyeződések lehetnek, a javításnál használt gipsz másképp viszonyul a festékhez, mint ahol nincs vagy eltérő vastagságú. A felvitt festékanyag ennek az eltérő folyadékszívó hatásnak a következtében lesz foltos, tarka.
A falfestés melyik szakaszában alkalmazzuk?
Ha a falfelületet már megcsiszoltuk, glett vagy gipsz anyaggal egybefüggő sima felületet értünk el (már amennyiben szükséges), portalanítottuk, akkor ezek után a gyári keverésnek megfelelően ecsettel és Teddy Bear hengerrel egy rétegben felvisszük a falfelületre.
Érdemes vigyázni, hogy ne áztassuk el a falat, mivel a már felvitt javítások feltáskásodhatnak.
A mélyalapozással tapadóhidat és egyben egy filmréteget alakítunk ki a falon.
Tapadóhíd: a felületen tapadóhidat hozunk létre a mélyalapozás által, ennek következtében a festék könnyebben terül, és jobban tapad.
Filmréteg: filmréteg képződik a felületen, ennek következtében csökken a fal beszívó hatása a festékkel szemben, ennek köszönhetően kevesebb festékre lesz szükségünk, nem kell újból és újból ugyanazért az eredményért átkenni a falfelületet.
Tehát pénzt és időt is megtakarít számunkra a mélyalapozás.
Minden esetben érdemes és ajánlott a mélyalapozó
használata, mivel záró réteget képez a már falon lévő festékréteg elé.
Mosható falfestékek - A kisgyerekes családok kedvence
Egy festés egyet jelent azzal, hogy kifordítjuk a házat a négy sarkából, időleges káosz, teljes felfordulás, takargatás, por, nem férünk hozzá a holmijainkhoz.
A lakáson belüli falfelületek nem egyformán szennyeződnek. Vannak területek, ahol nagyobb behatás éri őket, előfordul, hogy nem is kellene festeni, egy-két makacs plezúr vagy folt dönti el a mérleg nyelvét az újrafestés irányába. Ragacsos kis kéznyomok, csokifolt, kilöttyent kakaó, de hát ezt mindannyian tudjátok, nincs mit tenni, ki kell várni, amíg felnőnek.
Ezekre a problémákra nyújtanak megoldást az úgynevezett mosható falfestékek, melyeknek köszönhetően kisebb, kellemetlen szennyeződéseket könnyedén eltávolíthatunk a beltéri falfelületekről.
A Polifarbe festékcsalád gondolt ezekre a helyzetekre és kihívásokra, és egy olyan beltéri falfestéket alakított ki, amely azon túl, hogy mosható, olyan felületet képez a falfelületen, ami nem szívja magába a szennyeződést, és ennek köszönhetően könnyedén, sima langyos vízzel lemosható a felület.
A Polifarbe Platinum matt latex falfesték különleges receptúrájának köszönhetően nemcsak mosható, hanem dörzsölhető felület kialakítására is alkalmas: 100 különböző szennyeződésnek ellenáll.
Tiszta falak és gyerekek egy házban!
Az élvédő praktikuma
Filléres apróság, de nagyon hasznos kiegészítő a falakhoz használt él védő.
Az él védők a gipszkarton technológiával terjedtek el, mivel valahogyan meg kellett oldani a gipszkartonok illesztését a sarkokban. Ma már ajtóknál, ablakoknál és falak találkozási pontjainál is alkalmazzák az él védő beépítését.
Több szempontból praktikus. Egyik oldalról segít a szabályosan egyenes vonalú élek kialakításában, másfelől védi az éleket a leverődésektől, egyszóval szebb és tartósabb éleket kapunk.
Durva behatás, sérülés esetén százszázalékos védelmet nem nyújt, de sokkal kisebb a leütődés mértéke és jóval egyszerűbb a javítás is.
A beépítés nagyon egyszerű!
Az élhez illesztve a két falfelület síkja felől felváltva és folyamatosan közepes sűrűségű glett anyaggal hozzádolgozzuk a falak síkjához. Ha az első tapaszolással nem tudtunk sík élt kialakítani, akkor száradás után ismételjük meg még egyszer a műveletet.
Glettelésre jellemző, hogy keletkezhetnek kisebb megfolyások és a lehúzásból adódhatnak élek, ezeket finomabb, 100-as csiszolópapírral távolíthatjátok el a felületről.
Az él védő profilt 2 méteres szálban forgalmazzuk, lemezollóval pedig könnyedén a kívánt méretre vághatjátok.
Agrocolor Mix Festékbolt csapata a szebb és
tartósabb élekért!
Falfestési tipp a foltosodás elkerülésére
A belső falfelületek festése tavaszi, nyári időben könnyedén és gyorsan halad és pont ez vezethet bosszantó festési hibákhoz, foltosodáshoz.
A levegő páratartalma alacsonyabb, mint télen, magasabb a hőmérséklet és ennek köszönhetően nagyon gyorsan tudnak száradni a falak, és ezek összessége a fal felületeken foltosodáshoz vezet.
A festék túl gyorsan kezd el száradni és ennek köszönhetően tarka falfelület a végeredmény.
De mit is tegyünk, ha nem szeretnénk így járni?
A megoldás pofon egyszerű. Amíg nem végeztünk az adott helyiségnek a festésével, addig ne nyissuk ki az ablakot és ajtót, még ha kellemetlen, izzasztó is ez munka közben. Ezzel tudjuk megakadályozhatjuk a gyors száradást, a foltosodást.
Még egy hasznos tipp a végére!
A mennyezeten kezdjétek a festést és utána haladjatok körbe az oldalsó falakon, így nem csorgatjátok össze az oldalsó falakat.
Jó és
eredményes festést kívánunk számotokra és természetesen szép és foltmentes
végeredményt!
Mivel fessem a babaszobát
Polifarbe Platinum matt latex falfesték, Air Cleaner és Santal
Korábban már írtunk róluk külön-külön, de most a gyerekszoba kapcsán összefoglaljuk nektek legfontosabb tulajdonságaikat, amik miatt ez a három típusú falfesték a legjobb választás a gyerekszoba festéséhez.
Lássuk sorban mindhármat:
Mosható
A Polifarbe Platinum matt latex falfestékkel egy mosható, dörzsölhető felületet alakíthatunk ki a falon, amely nem szívja magába a szennyeződést, és ennek köszönhetően könnyedén, sima langyos vízzel lemosható a felület. További jó tulajdonsága, hogy gombaölő adalékot tartalmaz, amely segít meggátolni a penész kialakulását.
Antiallergén
Az Air Cleaner légtisztító beltéri falfesték megköti a zárt terek levegőjében található vírusokat, baktériumokat, gombákat, valamint a bútorokból, kárpitokból, padlólapokból kipárolgó formaldehidet.
Sterilizáló
A Santal mészalapú beltéri falfesték pozitív tulajdonsága a benne lévő mész alapanyag fertőtlenítő és légáteresztő hatása, illetve a hagyományos oltott mésszel szembeni jobb fedőképessége.
Hol érdemes ezeket használni?
A gyerekszoba lábazatára mosható tulajdonsága miatt érdemes a Polifarbe Platinum matt latex falfestéket alkalmazni a gyerekkéz okozta foltok és a zsírkrétarajzok egyszerű eltüntetése céljából, az oldalfalak felső részére használjuk a Santalt, a mennyezetre pedig az Air Cleanert, így kihasználhatjuk mindhárom falfesték pozitív tulajdonságait.
Fém és fa felületek festésére a Cellkolor Aqua vízzel hígítható zománcfestéket javasoljuk, amely szinte szagtalan, bátran ajánljuk gyerekbútorok- és játékok festésére, fa-és fémfelületek tartós védelmére. A fehér alapszínen túl bázisfesték alkalmazásával a világos pasztellszínektől egészen a mély bordóig bármilyen színt kikeverünk üzletünkben.
A fentebb említett festékek mindegyikéről írtunk már korábbi posztjainkban. Részletesebb kifejtésüket az alábbi linkeken keresztül tudjátok elérni.
Örömteli
babaszobafestést kíván az Agrocolor Mix Festékbolt csapata!

Dekor színes festékek

Matt falfestékek

Fényes falfestékek

Mosható falfestékek

Hipoallergén falfesték
